Przejdź do treści

Przedszkole nr 126 „Zaczarowane Podwórko”

Przedszkole nr 126 „Zaczarowane Podwórko”

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

  • przez
Kolaż zdjęć z Dnia Praw Dziecka

W listopadzie 2021 roku Przedszkole nr 126 „Zaczarowane Podwórko” przyłączyło się do akcji organizowanej przez UNICEF i uroczyście obchodziło Dzień Praw Dziecka. W akcji wzięło udział 98 dzieci i 16 nauczycieli. Rodzice również włączyli się w przygotowanie uroczystości m.in. ubierając dzieci na niebiesko.

Ponieważ Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada, który to dzień w 2021 roku wypadał w sobotę. My obchodziliśmy go w piątek 19 listopada i w poniedziałek 22 listopada.

Każda z ośmiu grup przedszkolnych zorganizowała w tych dniach ciekawe zajęcia i zabawy, których celem było poznanie i utrwalanie znajomości praw dziecka. Dzieci dowiedziały się co to jest Konwencja o Prawach Dziecka i po co powstała, poznały podstawowe prawa dziecka, rozmawiając o nich, oglądając obrazki i biorąc udział w grach i zabawach dydaktycznych, dowiadywały się, do kogo można zgłaszać się po pomoc, jeśli widzimy, że dzieje się coś złego, odgrywały scenki, tworzyły plakaty, śpiewały piosenki, słuchały i uczyły się wierszy o prawach dziecka, rozwiązywały łamigłówki i zadania m.in. z kartami pracy UNICEF. Miały też dużo czasu na zabawę i tańce.

Motywem przewodnim zajęć w każdej grupie był kolor niebieski, w związku z czym dzieci ubrane były w niebieskie ubrania, dostały niebieskie kotyliony, opaski lub korony oraz bawiły się z wykorzystaniem niebieskich balonów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia i zapoznania się z przebiegiem Dni Praw Dziecka w każdej z grup w zakładkach grupowych.

Skip to content