Przejdź do treści

Przedszkole nr 126 „Zaczarowane Podwórko”

Przedszkole nr 126 „Zaczarowane Podwórko”

Rowerowy Maj

Przez cały maj zachęcamy przedszkolaki, aby codziennie docierały na zajęcia w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Dzieci podczas drogi przedszkola ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację na zajęciach.

Zasady są proste. W zamian za aktywną podróż przedszkolaki otrzymują dwie naklejki: jedną do swojego dzienniczka rowerowego, a drugą do przyklejenia na plakat grupowy. Na koniec kampanii w każdym przedszkolu najaktywniejsza grupa wygrywa wycieczkę, warsztaty lub inną ciekawą aktywność.

Informator_Rodzica_RM_2023

Informator_Rodzica_RM_2023_ukr

 

Regulamin i zgoda:

Indywidualna zgoda na udział w kampanii Rowerowy Maj 2023 w Warszawie

Indywidualna zgoda na udział w kampanii Rowerowy Maj 2023 w Warszawie – wersja ukraińska

Regulamin kampanii Rowerowy Maj 2023

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych uczestników kampanii rowerowy Maj 2023 w Warszawie

Regulamin kampanii Rowerowy Maj 2023 w Warszawie – wersja ukraińska

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych uczestników kampanii rowerowy Maj 2023 w Warszawie – wersja ukraińska

Poprzednie edycje

Dotychczas w Warszawie Rowerowy Maj został zorganizowany pięć razy, z roku na rok bijąc kolejne rekordy.

  • Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku i przystąpiło do niej 55 szkół i 33 tys. uczniów.
  • W drugiej edycji w 2017 roku Rowerowy Maj zagościł w 83 szkołach, nakręcając na aktywne dojazdy ponad 40 tys. uczniów.
  • Do trzeciej edycji w 2018 zgłosiło się już aż 112 szkół, docierając do ok. 45 tys. uczniów.
  • Podczas czwartej edycji w 2019 roku udało się podwoić liczbę placówek z wcześniejszego roku – do zabawy przystąpiło łącznie 229 placówek. Do akcji po raz pierwszy zaprosiliśmy przedszkola, dzięki czemu zaangażowanych w zabawę było ok. 60 tysięcy dzieci, które razem zrealizowały blisko półtora miliona aktywnych podróży.

W 2020 i 2021 roku plany odnośnie kampanii zostały pokrzyżowane przez pandemię Covid-19. W związku z zamknięciem szkół, przeniesieniem nauczania do świata wirtualnego oraz licznymi utrudnieniami organizacyjnymi Rowerowy Maj w Warszawie został odwołany.

W 2022 roku Rowerowy Maj powrócił do szkół i przedszkoli, wykręcając kolejne rekordy w specjalnej odsłonie „dla klimatu”. W tej edycji wzięło udział aż 340 placówek – 156 szkół i 184 przedszkoli. Dzieci z ponad 5 tysięcy klas i grup przedszkolnych wykonały ponad 1,7 miliona aktywnych przejazdów.

Wszystkim zaangażowanym gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Rowerowego Maja. Mamy nadzieję w tym roku pobić kolejne rekordy aktywności!

 

Źródło:

https://um.warszawa.pl/waw/rowery/-/materialy-RM23

https://um.warszawa.pl/waw/rowery/-/rowerowy-maj

 

Rowerowy Maj – informacje dla rodziców

Rowerowy Maj to wspaniała inicjatywa, mamy nadzieję że wiele naszych przedszkolaków przyłączy się aktywnie do udziału, a nawyk przyjeżdżania do ...

Rowerowy Maj

W maju nasze przedszkole przystąpi do akcji Rowerowy Maj, ale już teraz zachęcamy do zapoznania się z założeniami programu oraz ...
Skip to content